top of page

Podsumowanie XX FMC


W tym roku na XX Międzynarodowej Konferencji Zarządzanie Finansami, która odbyła się 27-29 marca br. w Kołobrzegu, aż trzy bloki tematyczne zostały poświęcone wycenie przedsiębiorstw. Swoje prelekcje przedstawili:

- Paweł Cygański, Cann Advisory Sp. z o.o. sp.k. , "Standardy wartości wyceny w Kodeksie Spółek Handlowych" oraz "Mit prostoty metody porównywalnych spółek giełdowych."

- dr Paweł Wnuczak, Akademia Leona Koźmińskiego, "Wpływ standardu wartości na kalkulację kosztu kapitału."

- Paweł Fornalski, IdoSell Shop, Sebastian Muliński, IdoSell Shop, "Źródła wartości w spółkach e-commerce."

- prof. Katarzyna Byrka-Kita, Uniwersytet Szczeciński, "Czy prezes ma znaczenie? Instynkt zwierzęcy inwestorów w obliczu śmierci."

- prof. Jarosław Kaczmarek, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, "The mechanism of creating value vs financial security of going concern - sustainable management"

- prof. Irena Jędrzejczyk, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku, "Sustainable Value Management of insurance company."

- prof. Marek Jabłoński, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, "Zarządzanie wartością społeczną i ekonomiczna - próba równoważenia w kontekście atrybutów cyfrowych modeli biznesu."

- prof. Michał Kałdoński, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, prof. Tomasz Jewartowski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, "Podatkowe konsekwencje kształtowania zysków przez spółki publiczne."

- Tomasz Wiśniewski, KPMG Sp. z o.o. , "Premie za przejęcie w wezwaniach na akcje spółek notowanych na GPW."

- prof. Radosław Pastusiak, Uniwersytet Łódzki, "Dyskonto z tytułu nadmiernego optymizmu w wycenie przedsiębiorstwa."

- dr Michał Grudziński, Uniwersytet Szczeciński, "Wycena spółek w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - przykłady praktyczne"

- dr Leszek Czapiewski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, "Modele wieloczynnikowe z wykorzystaniem premii Famy-Frencha i Carharta na polskim rynku kapitałowym."

Bloki związane z wyceną przedsiębiorstw cieszyły się największym zainteresowaniem uczestników, co jest bardzo dużym sukcesem dla Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce, ponieważ to jego członkowie czuwali nad ich organizacją.

W przyszłości Stowarzyszenie wraz z głównym organizatorem konferencji planują powtórzyć ten sukces. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obserwowania naszej strony, gdzie będą podawane na bieżąco informacje o organizowanych przez nasze Stowarzyszenie szkoleniach i seminariach.

Wyróżnione posty
bottom of page