Piotr Szymański: Standardy wyceny jako instrument kształtowania jakości procesu wyceny przedsiębiorstwa

11/23/2016

Zapraszamy do przeczytania książki Piotra Szymańskiego "Standardy wyceny jako instrument kształtowania jakości procesu wyceny przedsiębiorstwa". Poniżej kilka krótkich recenzji czytelników wymienionej publikacji.

 

Z recenzji:

„Recenzowana praca stanowi bardzo interesującą i wartościową pozycję z zakresu problematyki wyceny przedsiębiorstw. W sposób twórczy rozwija ona zagadnienie realizacji procesu wyceny w zakresie dotychczas niespotykanym, przynajmniej w polskiej literaturze naukowej poświęconej wycenie przedsiębiorstw. Podjęty przez autora problem standaryzacji wyceny przedsiębiorstw i jej wpływu na jakość procesu wyceny odgrywa istotną rolę również w zakresie dążenia do obiektywizacji wyceny oraz podniesienia wiarygodności uzyskanych wyników z punktu widzenia jej odbiorców. W tym kontekście ujawnia się także oryginalność recenzowanego dzieła”.

dr hab. Andrzej Jaki,  prof. UEK 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

 „Problematyka pracy dotyczy ważnego zagadnienia jakości procesu wyceny przedsiębiorstw, a w szczególności standardów wyceny przedsiębiorstw. Problem poruszany przez autora jest bardzo istotny, zwłaszcza od strony praktycznej, ale także warstwa teoretyczna i metodyczna tego zagadnienia jest niezwykle interesująca. Wycena przedsiębiorstw jest obszarem wyjątkowo ważnym w gospodarce rynkowej i, jak się okazało, po pierwszej fali rozwoju tego obszaru, w związku z prywatyzacją na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, jej znaczenie w Polsce nie tylko nie maleje, ale wręcz przeciwnie – wzrasta, i coraz częściej pojawiają się nowe, ważne zastosowania”.

dr hab. Tomasz Wiśniewski, prof. US

Uniwersytet Szczeciński

 

Książka jest dostępna w sklepie internetowym Wydawnictwa UE Wrocław (kliknij tutaj)

Please reload

Wyróżnione posty

Zebranie Zarządu

01/07/2020

1/2
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

​​​​Proudly created with Wix.com